TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Atatürk’ün aydınlık medeniyet yoluna sahip çıkmaya devam edeceğiz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Büyük Atatürk’ün bütün eserlerine ve bizlere açtığı aydınlık medeniyet yoluna sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Hisarcıklıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin istiklal ve bağımsızlık mücadelesinin önderi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hepimizin kalbinde büyük bir şükran ve minnetle yaşamaktadır. Atatürk’ün ülkemiz için koyduğu hedeflerden hiçbir zaman kopmayacak ve onun aziz hatırasına layık olacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı mücadelenin, ortaya koyduğu vizyonun ne denli büyük ve çağları aşan bir görüşü içerdiğini her geçen gün daha iyi anlamakta ve ona hayranlığımız bir kat daha artmaktadır. Onun ‘En büyük eserimdir’ dediği Cumhuriyet’imiz bir asrı geride bırakırken, bizim ve bizden sonraki nesillerin, önümüzdeki yüzyılda ülkemizi hem ekonomi hem uygarlık noktasında en yüksek yerlere taşıma gayretinden kimsenin en küçük şüphesi olmasın. Bizler, Türk iş dünyası olarak, ülkemiz için daha fazla refah daha fazla istihdam ve yatırım sağlamak için var gücümüzle çalışacağımıza, bir kez daha söz veriyoruz. Atatürk’ün yüksek hatırası önünde, saygıyla eğiliyoruz.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x