Rasim Ozan Kütahyalı’nın Gürcistan’dan Emanet Aldığı İki Arabayı Sakladığı, İade Etmediği İddia Edildi

Gürcistan vatandaşı bir kişi, televizyon yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı hakkında, emanet olarak aldığı iki otomobili iade etmediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Savcılık başvurusunda Kütahyalı’nın anılan araçları sakladığı öne sürüldü. Kütahyalı’nın avukatı ise, müvekkili hakkındaki suçlamaların asılsız olduğunu vurgulayarak “Müvekkil parasını vererek araçları satın almış” diye konuştu.

Kaynak: https://halktv.com.tr/gundem/rasim-oz…

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda, şikâyetçi tarafta Nato Bagashvili isimli bir kişi yer aldı. Şüpheli tarafta Kütahyalı’nın adının yer aldığı dilekçeler, iki otomobilin iade edilmesi iddiasını içeriyor. Buna göre, Bagashvili, Gürcistan plakalı iki aracı geçen yıl Türkiye’ye getirerek Kütahyalı’ya teslim etti. Anılan araçlardan biri 2007 model Mercedes diğeri ise 2012 model Jaguar marka bir otomobil.

Bilindiği gibi Türkiye’ye getirilen yabancı plakalı araçların ülkede kalabileceği süre maksimum 3 ay. Bu süre dolmadan ilgili araçların çıkışının yapılması gerekiyor. Savcılık dilekçesinde, söz konusu araçların Türkiye’den çıkışı yapılmadığı için Nato Bagashvili de cezalı duruma düştü.

Savcılık dilekçesinde özetle “Şüpheli defalarca uyarıldı. Yarattığı mağduriyet izah edildi. Bakım masrafı yaptığını söyleyen şüpheli araçları saklamış” denildi. Söz konusu araçları Kütahyalı’nın kullanmaya devam ettiği bilgisine ulaşıldığı bilgisine yer verilen dilekçede “Polis korumasındaki şahıs hiçbir trafik denetimine girmediği için de yakalanamamaktadır” denildi.

Dilekçeye göre, Kütahyalı, söz konusu araçların bakımı için 30 bin dolar masraf yaptığını söz konusu harcamanın kendisine ödenmesini istedi. Savcılığın talebi üzerine Kütahyalı’nın ifadesi alındı.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın avukatı Merve Uçanok ise yaptığı açıklamada “Bu olayda ,müvekkilim Rasim Ozan Kütahyalı mağdur edilmiş ve kendi parasıyla satın aldığı otomobilleri gasp edilmek istenen taraftır” dedi Av. Uçanok açıklamasının devamında “Müvekkilim Gürcistan’a gittiğinde bu iki otomobilin parasını ödemiş ve satın almıştır. Bu satın alma sürecinin kanıtları ve şahitleri vardır. Şimdi ise bu otomobiller bedelsiz olarak zorla geri istenmekte” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x