Lojistikte işbirliği

 İş birliğinin mobilya, beyaz eşya gibi büyük (XL) taşımalar konusunda olduğu bildirildi. Buna göre, Octovan Express markasıyla XL teslimat alanında hizmet, önce önce Türkiye geneline, daha sonra da yurtdışına taşınacak. 400 milyon TL’lik yatırım değeriyle, bu yıl sonuna kadar 55 milyon TL, 2025’te ise 500 milyon TL‘lik iş hacmi oluşturması beklenen bu iş birliği kapsamında Octovan Express, XL teslimat hizmetlerinin teknoloji alt yapısını, müşteri entegrasyonlarını ve yönetimini, Dinçer Lojistik ise operasyonunu üstlenecek. 

Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, lojistik sektörünün geleceğinin yeni nesil teknoloji anlayışıyla kurgulanacağına inandıklarını belirterek, “Özellikle ana iş kolumuz olan lojistik, tedarik zinciri, perakende sektörlerinin tamamını kapsayacak şekilde mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, IoT, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startuplarla iş birliklerine önem veriyoruz” dedi. 

Octovan Kurucusu Erhan Güneş de Octovan Express’in e-ticaret ve mağaza üzerinden satış yapan tedarikçilerin mobilya, beyaz eşya, banyo malzemeleri gibi yüksek hacimli ürünlerini, depolarından alarak son müşteriye teslimini gerçekleştiren bir marka olduğunu anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x