Gazze’ye giren soykırımcı siyonistler hezimete uğradı: İsrail askerleri pusuya çekildi

  • Haber7 – ÖZEL

Abluka altındaki Gazze’ye giriş yapmak için kara saldırısı başlatan işgalci İsrail askerleri, İzzeddin Kassam Tugayları tarafından bozguna uğratıldı.

Çatışmalarda ağır zayiat verdiği belirtilen İsrail, ölü sayısını gizlemeye çalışıyor. İsrail’in iddiasına göre 13 İsrail askeri öldürülürken Filistin kaynaklarına göre ise en az 68 işgalci asker öldürüldü, 43 işgalci asker esir alındı. 

İSRAİL 13 ASKER ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ AÇIKLADI

İsrail’e ait kaynakların ilk açıklamasında dün yaşanan çatışmalar için “çok kötü bir olay olduğu ve dua istendiği” belirtildi. Ölü sayısını gizleyemeyen İsrail, Kassam Tugayları’nın saldırısında ilk etapta 9 ölünün, 4 de ağır yaralının olduğunu açıkladı. Bir açıklama daha yapan İsrail, ölü sayısının 13’e çıktığını kaydetti.

SAYI BUNDAN ÇOK DAHA FAZLA! ARALARINDA ABD ASKERLERİ DE VAR

Filistin kaynaklarına göre ise dünkü çatışmalarda İsrail’in çok daha fazla kaybı olduğu kaydedildi.

Kassam Tugayları ile çatışmaya giren en az 68 işgalci askerin öldürüldüğü belirtildi. Öldürülenler arasındaABD askerlerinin bulunduğu da öğrenildi.

Dünkü çatışmalarda bozguna uğratılan işgalcilerden 26 ABD askeri ve 17 İsrail olmak üzere toplamda 43 askerin esir alındığı öne sürüldü.

SİYONİST ASKERLER PUSUYA ÇEKİLDİ

Filistinli direnişçilerin, işgalcilere yönelik bir pusu daha attığı öğrenildi. Siyonist askerlerin bir binaya girmesini sağlayan Filistinli direnişçiler, girilen binayı havaya uçurarak işgalcilere ağır darbe vurdu.

EBU UBEYDE: 22 ZIRHLI ARAÇ İMHA ETTİK

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, yaptığı açıklamada, 22 zırhlı aracın imha edildiğini söyledi. Ebu Ubeyde, “Mücahitlerimiz, işgalcilerin başlattığı kara saldırıları sonrası 22 askeri aracı imha etti. Çok sayıda işgal askeri öldürüldü. Bu daha başlangıç. Hala yapacak çok şeyimiz var. Gazze işgalciler için mezar olacak. Netanyahu, diz çökeceksin ve bu savaş senin sonun olacak.” ifadelerinde bulundu.

İSRAİL, ZAYİATI SANSÜRLÜYOR

İsrail askeri kaynakları, saldırıdaki gerçek zayiatın sansürden dolayı paylaşılamadığını aktardı. İsrail kaynakları, “Ayrıntıların yayınlanmasına sansürden dolayı izin verilmiyor, ordudaki askerlerimiz için lütfen dualarınızı yoğunlaştırın.” açıklamasında bulundu.

“SON GÜNKÜ BEDEL OLDUKÇA AĞIRDI”

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Gazze Şeridi’ne çok sayıda İsrail askerinin konuşlandırıldığını söyleyerek, kara birlikleriyle Filistinli gruplar arasında çatışmalar yaşandığını kaydetti.

Savunma Bakanı Gallant, söz konusu çatışmalarda İsrail güçlerinin “önemli başarı elde ettiğini” iddia ederek, “Maalesef savaşın bir bedeli var. Son günkü bedel oldukça ağırdı.” ifadelerini kullandı.

________________

KUZEYDEN DE HİZBULLAH VURDU

Hizbullah, 8 Ekim’den bu yana İsrail’e yönelik 105 saldırı düzenledi. Saldırılarda, istihbarat, iletişim, sinyal bozucu sistemler ve 33 radar hedef alındı. Askerleri taşıyan iki araç, iki Hummer ve 9 tank imha edildi, yaklaşık 120 İsrail askeri öldürüldü. Ayrıca 105 askeri bölge vuruldu, 69 iletişim sistemi yok edildi, 140 güvenlik kamerası ve 17 sinyal bozucu sistem imha edildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x